خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات مطلب شهید رضا درودیان آگاه كن.
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
سایتهای مرتبطشهید رضا درودیان

شهید رضا درودیان
 
 

شاهی را به خوبی یاد نداشت ، ظلم و ستم جباران را ندیده بود ، اما از بزرگان خود شنیده بود که بر این ملت شریف چه ستمها که روا داشته اند ؛به همین دلیل ، عاشق انقلاب و رهبر کبیر آن بود.

شهید رضا درودیان در سال 1348متولد شد ، پدرش محمد حسین و از اهالی روستای نقوسان است . شهید رضا درودیان ، دوران ستم شاهی را به خوبی یاد نداشت ، ظلم و ستم جباران را ندیده بود ، اما از بزرگان خود شنیده بود که بر این ملت شریف چه ستمها که روا داشته اند ؛به همین دلیل ، عاشق انقلاب و رهبر کبیر آن بود .
همیشه می گفت : «باید به امام لبیک بگوییم و انقلابمان را حفظ کنیم . »عشق به اسلام و انقلاب و احساس وظیفه نسبت به هم وطنان ، و تعالیم اجتماعی و مذهبی که از خانواده و نزدیکان خود آموخته بود ، روح پاک و بی آلایشش را صیقل داد و بیش از پیش آماده ی جان فشانی کرد و سرانجام او را به جبهه کشاند .

مدتی با عاشوراییان کربلا ایران مانوس بود ، اما حضورش دیری نپایید و این گل گلزار ایثار و استقامت ، در دهم شهریورماه 1366 در جبهه ی شرهانی پر گشود واز خاک بر افلاک شد . رفت تا سرچشمه ی حقیقت را بیابدو روح خود را در زلال آن شستشو دهد و آماده ی ورود به رضوان الهی شود .

مردم مومن روستای نقوسان با احترامی وصف ناشدنی ، این شهید را تشییع و در همان روستا به خاک سپردند .


نظرات بازگشت